Atlı Okçuluk Türkiye Şampiyonası finalleri başladı

DENİZLİ

Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu tarafından düzenlenen Atlı Okçuluk Türkiye Şampiyonası yarı final A Grubu müsabakaları, Denizli‘de başladı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Geleneksel Türk Spor Oyunları Kompleksi’nde düzenlenen yarı final müsabakalarına, Ankara, Eskişehir, İstanbul, Bursa, İzmir, Uşak, Denizli ve Balıkesir’den 40 kulüpten sporcuların katıldığı belirtildi.

Denizli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, atlı okçulukta yarı final yarışmalarının yapıldığını vurgulayarak, “38 sipahi var, hedeflere okla isabet ettirmeye çalışıyorlar. Puanlama usulü ile buradan çıkacak takımlar, Türkiye Şampiyonası’nda finallerde yarışacaklar. Vatandaşlarımızın geleneksel sporlara ilgisi büyük. Geçmişimiz at sırtında geçti, uzun yıllar bozkırda. Hem bu gelenekleri yaşatma hem de bir spor etkinliği olarak bunları önemsiyoruz.” diye konuştu.

Finalin de Denizli’de olmasını dileyen İbanoğlu, “Böyle bir tesis başka bir yerde yok. Final burada olursa yine en iyi şekilde ev sahipliği yaparız.” diye konuştu.

Müsabakalar, yarın yapılacak Türk stili yarışmalarla sona erecek.

Yarışmaları izleyen AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan, verilen arada at binerek, okla hedefe deneme atışı yaptı.

Muhabir: Mustafa Dermencioğlu

Özel sporcular 15 Temmuz şehitlerini unutmadı

ANKARA

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu (TÖSSFED), 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Ankara’da futbol müsabakası düzenledi.

15 Temmuz şehitlerini anma programı kapsamında 19 Mayıs Stadı dış sahalarında gerçekleştirilen futbol maçında, Ankara Saray ve Ankara Yenimahalle takımları karşılaştı.

Karşılaşmaya “15 Temmuz şehitlerini rahmetle anıyoruz” yazılı pankartla çıkan özel sporcular, saygı duruşunda bulundu.

Etkinlik sonunda kupa ve madalyaları sporculara takdim eden TÖSSFED Başkanı Birol Aydın, yaptığı açıklamada, “Demokrasimize yapılan hain saldırının yıl dönümünde milli kahramanlarımızı özel sporcular ailesi olarak anmak istedik. Demokrasimize yapılan hain saldırıyı unutmuyor, hain saldırıda ülkemiz için şehit düşen vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Muhabir: Halil İbrahim Avşar