Türkiye Süpermoto Şampiyonası başladı

UŞAK

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) tarafından düzenlenen Türkiye Süpermoto Şampiyonası‘nın 3. ayağı Uşak‘ta sıralama turlarıyla başladı.

Uşak Belediyesi Süpermoto Pisti’nde düzenlenen şampiyonanın sıralama turuna 35 sporcu katıldı.

KNN 54 Cup, Süpermoto A, Süpermoto B, Süpermoto S3, Süpermoto Gençler 85 cc, Süpermoto Minikler 65 cc ve 50 cc sınıflarında sporcular, sıralama turlarında en iyi dereceyi almak için mücadele etti.

Uşak Belediyesi Motor Sporları Sorumlusu Mümtaz Pak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, süpermoto yarışlarının bir kez daha Uşaklı vatandaşlarla buluştuğunu söyledi.

Toplam 35 sporcunun çeşitli kategorilerde yarıştığını ifade eden Pak, “Bugün sıralama turları ve antrenmanlar var. Yarın yapılacak yarışların ardından, Süpermoto A, Süpermoto B, Süpermoto S3 kategorilerindeki en hızlı sporcular bu sezon ilk kez düzenlenecek TMFGP’de mücadele edecek.Tüm Uşak halkını bu güzel organizasyona davet ediyoruz.” diye konuştu.

Muhabir: Soner Kılınç

15 Temmuz şehitleri anısına yarıştılar

BALIKESİR

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) tarafından Balıkesir‘in Gönen ilçesinde düzenlenen Türkiye Motokros Şampiyonası’nın 3. ayak yarışı tamamlandı.

Gönen Belediyesi Şakir Şenkalaycı MX Parkuru’nda 15 Temmuz şehitleri anısına düzenlen yarışlara, üçü kadın 69 sporcu katıldı.

Avrupa Motosiklet Kulübü ve Gönen Belediyesi organizatörlüğünde iki gün süren yarışlarda, sporcuların performansı izleyenlere büyük heyecan yaşattı.

Yarışmalar sonunda MX1 sınıfında Eray Esentürk birinci, İlha Aktaş ikinci, Zacharia Millward Sarıyer üçüncü oldu. MX2 sınıfında Mustafa Çetin birinci, Emircan Şenkalaycı ikinci, Yasin Karaböce üçüncü sırada yer aldı.

MX2 Junior sınıfında Emircan Şenkalaycı birinciliğe ulaşırken, Yasin Karaböce ikinci, Ata Kahvecioğlu ise üçüncü oldu. MX sınıfında Şakir Şenkalaycı birinciliği, Atanas Petrov ikinciliği, Yunus Özyay ise üçüncülüğü elde etti.

85cc sınıfında Kaya Alptürk birinci, Furkan Aykut ikinci, Sarper Üstündağ üçüncü sırada yer aldı. 65cc sınıfında Marin Demir Çeliköz birinci, Yahya Kerem Çimen ikinci, Baran Bulut Kocaman ise üçüncü oldu.

50cc sınıfında yarışı Efe Okur birinci, Egehan Çalhan ikinci ve Mehmet Emre Toktaş üçüncü sırada bitirirken, veteranlar sınıfında ise Ceyhun Kalfalı birinci, Nihat Avcı ikinci, Koray Uysal ise üçüncü sıradan kürsüye çıktı.

Organizasyonda ödülleri Gönen Kaymakamı Faruk Bekarlar, İlçe Emniyet Müdürü Turgut Coşkun, Gönen Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Dökmen takdim etti.

Muhabir: Rıdvan Tandoğan

Türkiye Motokros Şampiyonası, Kumluca'dan başlayacak

Türkiye Motokros Şampiyonası, Kumluca'dan başlayacak

ANTALYA

Türkiye Motokros Şampiyonası‘nın birinci ayağı, 22-23 Nisan’da Antalya’nın Kumluca ilçesinde düzenlenecek.

Kumluca Belediyesindeki toplantıda, yarışma öncesi yapılan çalışmalar değerlendirildi. Yarış ve parkur hakkında bilgi veren Türkiye Motosiklet Federasyonu Motokros Branş Sorumlusu Zeynur Öztürk, Kumluca Belediyesi tarafından yapılan parkurun çok doğal olduğunu, gelecek yıllarda burada Avrupa ve dünya şampiyonalarının düzenlenebileceğini söyledi.

Türkiye’deki 2017 yılı yarış sezonunun ilk ayağının Kumluca’da yapılacağını aktaran Öztürk, “Bu yıl motokros şampiyonasına Kumluca’dan başlayacağız. Ardından Fethiye, Gönen, İstanbul, Afyonkarahisar, İstanbul, Kaynaşlı ve İstanbul olarak 8 yarış yapılacak. Şu ana kadar Bulgaristan ve Kıbrıs’tan sporcular katılacaklarını bildirdiler. Seyir zevki çok yüksek bir yarış olacağına inanıyorum.” diye konuştu.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya da motor yarışlarının daha kapsamlı olması için çalışma başlattıklarını belirtti. Çetinkaya, “Tüm motor sporları tutkunlarını, vatandaşlarımızı doğayla iç içe, son derece güzel bir alanda bu sportif etkinliği izlemeye bekliyorum.” ifadelerini kullandı.

Muhabir: Mehmet Çakmak